Dyrektywa o sprawozdawczości przedsiębiorstw w zakresie zrównoważonego rozwoju (CSRD) to nowy akt prawny Unii Europejskiej, który ma na celu poprawę jakości, zakresu i porównywalności informacji dotyczących kwestii środowiskowych, społecznych i związanych z ładem korporacyjnym (ESG) publikowanych przez firmy. Na początek, od 1 stycznia 2024 roku, nowe przepisy będą obowiązywać największe spółki notowane na giełdzie. Następnie, w kolejnych latach, dyrektywa będzie obejmować kolejne kategorie przedsiębiorstw: od stycznia 2025 roku - duże przedsiębiorstwa zatrudniające powyżej 250 pracowników lub generujące obrót powyżej 40 milionów euro, a od stycznia 2026 roku także małe i średnie firmy. Należy podkreślić, że jeśli w łańcuchu dostaw spółek notowanych na giełdzie znajdują się również małe i średnie przedsiębiorstwa, to także one będą od 2024 roku zobowiązane do raportowania. W rzeczywistości to spowoduje, że blisko 4 tysiące firm w Polsce i aż 50 tysięcy w całej UE będzie musiało dostosować się do tych wymogów raportowania. Ten nowy kierunek przyniesie istotne konsekwencje, ponieważ przyspieszy proces transformacji energetycznej, nastawionej na ochronę środowiska naturalnego i klimatu. Skutki tych zmian będą widoczne we wszystkich sektorach gospodarki już w najbliższych latach.

Jesteś dużym Odbiorcą energii? Możesz dokonać wielkiej zmiany! Wybierając zieloną energię znacząco zredukujesz swój ślad węglowy.

Specjaliści e2V dbają o to, by nasi Klienci mieli możliwość korzystania z najnowocześniejszych rozwiązań z segmentu greentech. Wybierając zieloną energię od e2V możesz mieć pewność, że otrzymujesz najlepszą ofertę na rynku.

Kompleksowo zadbamy o zieloną energię dla Twojej firmy – przygotujemy ofertę indywidualnie dopasowaną do Twoich potrzeb, połączymy Cię z Wytwórcami energii nieobciążonej śladem węglowym i na każdym etapie zadbamy o najwyższy komfort i bezpieczeństwo współpracy.

Zróbmy razem ten ważny krok!

Jesteśmy tu, żeby pomóc Ci wejść na ścieżkę zrównoważonego rozwoju. Skontaktuj się z nami i wspólnie stwórzmy zielone rozwiązanie na miarę Twoich potrzeb.

Zostaw kontakt - wrócimy do Ciebie i wspólnie znajdziemy najlepszą ofertę


    Jeśli chcesz otrzymywać od Nas aktualną ofertę EKOVOLTIS Sp. z o.o. zaznacz, którym kanałem komunikacji chcesz je otrzymywać:
    Administratorem danych osobowych jest EKOVOLTIS sp. z o. o. (al. Solidarności 36, 25-323 Kielce). Dane osobowe będą przetwarzane w celu marketingu bezpośredniego (wysyłka informacji handlowych). W związku z przetwarzaniem danych osobowych mogą przysługiwać Ci następujące prawa: dostępu do treści danych, sprostowania danych, usunięcia danych, ograniczenia przetwarzania danych, wniesienia sprzeciwu oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego (Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych). Szczegółowe informacje dotyczące obowiązku informacyjnego znajdziesz tutaj. Zgody można odwołać w każdym momencie poprzez wysłanie maila na adres iod@e2v.pl.